Nasza kadra

mgr Sławomir Zuzak
mgr Halina Werner
mgr Aleksandra Gadzała
mgr Kinga Woźniak
mgr Jagoda Stanisz
mgr Julia Bukowczyk
Kilka słów o doświadczeniu zawodowym i kwalifikacjach naszej kadry

mgr Sławomir Zuzak – Pracuję w obszarze psychoprofilaktyki leczenia uzależnień od 17 lat.
Ukończyłem Studium Pomocy Psychologicznej w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Studium Terapii Uzależnień. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień w Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz specjalistą w zakresie profilaktyki zakażeń wirusem HIV i Aids – Krajowym Centrum ds. Aids. Ukończyłam szkolenie z zakresu profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych – Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, a także jestem wykładowcą z zakresu psychologii oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Ośrodku Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Krośnie. Posiadam duże doświadczenie w pracy z pacjentami eksperymentującymi jak i uzależnionymi od substancji psychoaktywnych oraz realizatorem programów psychoprofilaktycznych dotyczących uzależnień od substancji psychoaktywnych przez PCK od 2004r, a także biegłym sądowym. Interesuję się literaturą w szczególności z zakresu psychologii i psychoterapii. Lubię aktywnie spędzać czas szczególnie w Bieszczadach odkrywając zapomniane miejsca.

mgr Halina Werner – Jestem certyfikowanym psychoterapeutą uzależnień. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi, DDA. Ukończyłam szkołę psychoterapii w Instytucie Psychologii Zdrowia (PARPA) w Warszawie, gdzie również uzyskałam Certyfikat (nr 686). Swoje doświadczenie zdobywałam w pracy na Oddziałach i Poradni Leczenia Uzależnień. Pomagam również osobom z problemem uzależnienia i ich rodzinom w gminnym Punkcie Konsultacyjnym. Ważny jest dla mnie kontakt z drugą osobą, stworzenie dobrych relacji w pracy z grupą, jak i podczas indywidualnej terapii. Podstawą w mojej pracy jest szacunek dla drugiej osoby. Ciągle pogłębiam swoją wiedzę na licznych szkoleniach i warsztatach oraz korzystam z superwizji. Interesuję się szeroko pojętą literaturą i kocham obcowanie z przyrodą. Spełniam się w tworzeniu własnych małych form literackich.

mgr Aleksandra Gadzała – Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Szkołę Zintegrowanej Psychoterapii Uzależnień Uniwersytetu SWPS. Jestem Specjalistą Psychoterapii Uzależnień w trakcie certyfikacji. Byłam wolontariuszką w „Fundacji Zdrowego Życia”, realizującą programy profilaktyczne. Ukończyłam Szkolenie z Racjonalnej Terapii Zachowania – poziom podstawowy oraz Sesję terapeutyczno- szkoleniową z Terapii Simontonowskiej. Ponadto jestem Edukatorką Seksualną przeszkolona przez Instytut Psychoterapii i Seksuologii w Katowicach, uczestniczką oraz współorganizatorką wielu szkoleń i konferencji psychologicznych. Aktualnie w trakcie Rocznego kursu „Psychoterapia dzieci i młodzieży. Ujęcie poznawczo-behawioralne.” Pracuję z dorosłymi i młodzieżą, prowadzę sesje indywidualne oraz grupowe. Prywatnie lubię jazdę na rowerze, czytanie książek, spacery oraz wyjazdy w Bieszczady.

mgr Kinga Woźniak – Pielęgniarka oraz specjalista psychoterapii uzależnień w procesie certyfikacji. Jestem absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego na wydziale medycznym oraz Studium Psychoterapii Uzależnień w Małopolski Ośrodku Szkolenia Terapeutów Uzależnień w Krakowie. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe z zarządzania i organizacji pracy w ochronie zdrowia. Uczestniczyłam w szkoleniach i konferencjach z zakresu uzależnień i psychiatrii. Obecnie pracuję w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Krośnie. Posiadam doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi oraz z zaburzeniami i chorobami psychicznymi.

mgr Jagoda Stanisz – psycholog. W 2020 roku ukończyłam jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach wykształcenia szczególnie interesują mnie zagadnienia z dziedziny psychologii społecznej i psychologii kreatywności. Jestem osobą lubiącą nowe doświadczenia, dzięki którym mogę się cały czas rozwijać. Ponadto, wykazuję się skrupulatnością, odpowiedzialnością oraz zaangażowaniem w realizacji powziętych celów. Jestem osobą cierpliwą z przyjaznym nastawieniem do drugiego człowieka i chętnie pomagam ludziom wokół. Interakcja z nowo poznanymi osobami sprawia mi dużo radości. Z równym zamiłowaniem podchodzę do podróżowania. Zwiedzanie różnych krajów, obserwacja uczestnicząca w życiu lokalnej ludności, zaznajamianie się z obcą kulturą, pozwala mi wciąż poszerzać prywatną perspektywę na świat i uzmysławia jak wiele wiedzy jest jeszcze do zdobycia i dlaczego tak warto poświęcić się studiowaniu świata oraz społeczności go zapełniających. Oprócz zagadnień z zakresu psychologii i podróżowania, fascynuje mnie szeroko pojęta sztuka – literatura, teatr, muzyka.

mgr Julia Bukowczyk – Psycholog, seksuolog, specjalista psychoterapii uzależnień w trakcie certyfikacji. Jestem absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. Ukończyłam kierunek Seksuologii Klinicznej na SWPS w Warszawie. Odbyłam także staż kliniczny w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia oraz staż w procesie biegłych sądowych w Warszawie. Doświadczenie zdobywałam pracując na stanowisku psychologa już od 2013 roku. Obecnie jestem pracownikiem Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie, gdzie pracuje z osobami przewlekle chorymi, z zaburzeniami psychicznymi i seksuologicznymi oraz osobami uzależnionymi. Jestem uczestniczką, a także wykładowca wielu szkoleń i konferencji z zakresu psychologii i seksuologii. Moją pasją niewątpliwie jest psychologia i psychoterapia oraz aktywny tryb życia – kocham muzykę, taniec, kajakarstwo i podróże.